خانه » سوالات متداول

سوالات متداول


– آیا خریدار ملک، اقامت می گیرد؟

با تصویب قانون اجازه ی خرید ملک توسط خارجیان و انتشار ان در روزنامه های رسمی ترکیه، ایرانیان با خرید ملک در هر منطقه از ترکیه می توانند اقدام به درخواست ویزای اقامت یک سا له نمایند که این ویزا قابل تمدید می باشد و تا هشت سال اگر این اقامت بدون وقفه ادامه داشته باشد ، بعد از هشت سال اقامت دائم دریافت می کنند. ادرس زیر روزنامه های رسمی صاباح و حریت در رابطه با اقامت خارجیان بعد از خرید ملک را به ترکی نشان می دهد:

http://www.sabah.com.tr/Ekler/Emlak/2013/04/12/yabanciya-1-yillik-oturma-izni-cikti

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/23024428.asp

2 – اجا زه ی اقامت و شهروندی در چه شرایطی قابل اخذ می باشد؟

اقامت موقت دانشجویی: این نوع اقامت بعد از ثبت نام شخص در دانشگاه صادر می شود و سالانه باید تمدید شود و بعد از فارغ التحصیلی اجازه ی اقامت از بین می رود. دانشجویانی که به مدت پنج سال متوالی و فقط به مد ت شش ماه در طول این پنج سال از کشور ترکیه خارج شده اند و بعد از اتمام پنج سال اگر با یک شهروند ترک ازدواج کنند و یا اجازه ی کار دریافت نمایند این حق را دارند که برای پروسه ی شهروندی اقدام نمایند.

اقامت بعد از خرید ملک در ترکیه: : دریافت این اقامت پس از دریافت سند و رعایت ضوابط مربوط به اخذ اقامت خریداران خانه، قابل انجام است. تا هشت سال اگر این اقامت بدون وقفه ادامه داشته باشد ، بعد از هشت سال اقامت دائم دریافت می کنند.

اقامت کاری: در این نوع اقامت بعد از گرفتن اجازه ی کار توسط شرکتی که شما قرار است پرسنل انجا شوید میتوانید اجازه ی اقامت کاری دریافت نمائید.

حق شهروندی به دو صورت می باشد:

ازدواج با یک شهروند ترک: زمانیکه شما با یک شهروند ترکیه ازدواج می کنید می توانید پس از گذراندن 3 سال همراه با مدارک لازم درخواست شهروندی می کنید.

از طریق سرمایه گذاری: با ثبت شرکت و فعالیت در ترکیه شما می توانید پس از 5 سال اقامت دائم ترکیه را بدست آورید و این حق را به دست می اورید که درخواست حق شهروندی نمائید. گردش پولی و فعال بودن شرکت برای دریافت اقامت الزامی می باشد.

3- آيا امكان دريافت سند قبل از اتمام پروژه وجود دارد ؟ توافقی که بین صاحب شرکت و مشتری انجام می گیرد دریافت سند امکان پذیر می باشد.

4 – هزینه ی زندگی در ترکیه به چه صورت است ؟ با توجه به شرایط فعلی اقتصاد ایران در سال 92 و گرانی روز افزون سبد کالای هر خانواده در حال حاضر هزینه ی زندگی در ترکیه نسبت به ایران مقرون به صرفه است و شناخت مارکت ها و انتخاب خدماتی که مناسب با بودجه ی شما است خیلی مهم است . در این زمینه راهنمائی های لازم را شرکت ما در اختیار شما قرار خواهد گذاشت.

5 – در انتخاب منطقه برای خرید ملک در ترکیه، آیا شرکت J.D.A منطقه ی خاصی را برای مشتریان توصیه میکند؟ بله، با توجه به داشتن نمایندگی های متعدد شرکت J.D.A در استانبول ، انتالیا و شهر های اطراف از جمله الانیا ،پس با توجه به سوالات و هدف شما از خرید ملک، کاملترین اطلاعات را از شرکت ما دریافت خواهید کرد.

6 – چه زمانی می توانم اقدام به پروسه ی اخذ اقامت در ترکیه نمایم؟ پس از دریافت سند مالکیت، امکان پذیر است.

7 – زمان بررسی درخواست اقامت ترکیه چه مدت طول می کشد؟ تقریبا یک ماه پس از ارائه مدارک به اداره امنیت ترکیه.

8 – اقامت بعد از خرید ملک به چه کسانی داده می شود؟ به صاحب سند و خانواده ی درجه یک وی از جمله همسر و فرزندان زیر 18 سال.

9 – پرداخت ها به چه شکلی خواهد بود؟ برای املاک اماده %30 به صورت نقد و%70 در هنگام دریافت سند می باشد . برای املاک در حال ساخت و پیش فروش حداقل %30 درصد به صورت نقد و ما بقی به شکل اقساط می باشد.

10 – آيا شركتي كه ازآن ملک خریداری ميكنيد در جایی ثبت شده است ؟ بله، ازاتاق بازرگانی در ترکیه در رابطه با فعالیت شرکت می توانید پرس و جو نمائید. همچنین از طریق مشتریانی که از قبل ملک خریداری کرده اند و اسامی انها همراه با تلفن و یا ادرس اینترنتیشان در صفحه ی اینترنتی ما موجود می باشد هویت شرکت را می توانید جویا شوید.

11 – آيا ملك داراي قرارداد ثبتي معتبر مي باشد؟ بله، قرارداد در 3 نسخه می باشد و به زبان فارسی ، انگلیسی و ترکی است و قرارداد توسط صاحب خانه ، صاحب شرکت J.D.A مهر و امضا شده و از طرف مشتری نیز امضا می شود.